Johtokunnan ja toimihenkilöiden yhteystiedot

Kaikkien tällä sivustolla mainittujen yhteystietojen käyttö suoramarkkinointiin on kielletty.

Johtokunnan ja toimihenkilöiden pysyvät sähköpostiosoitteet
(seuran osoitteiden loppuosa on: @vesimiehet.fi)

  • Koko johtokunta(2017): johtokunta2017@…
  • Puheenjohtaja: pj@…
  • Taloudenhoitaja: taloudenhoitaja@…
  • Sihteeri: sihteeri@…
  • Nuorisovastaava: nuorisovastaava@…
  • Jäsenrekisterinhoitaja: jasenrekisteri@…
  • Sukelluskokeilut (eli introt): intro@…
  • Koulutusvastaava: koulutusvastaava@…

Johtokunta 2017

  • Pasi Pentinpuro (pj) 040 5431 050 pj@…
  • Mikko Kalapuro (vpj) 040 7411 955
  • Pekka Rossi (siht) 040 735 8916 (etunimi.sukunimi@oulu.fi)
  • Markku Heiskari 050 486 0275
  • Teemu Tapio 040 585 5928
  • Ari Isola 040 5667 808 koulutusvastaava@…
  • Matti Kajaus (Turo Tossavaisen tilalla 31.12.2017 saakka)
  • Teija Kivimäki (Varajäsen) 040 5077 074
  • Toni Hirsikangas (Varajäsen)

Toimihenkilöt 2017

  • Taloudenhoitaja: Mikko Kalapuro, Toni Hirsikangas, tilitoimisto ”Tilipussi”
  • Nuorisovastaava: Mika Kauppinen
  • Koulutusvastaava: Ari Isola
  • Laitevastaava: Mikko Kalapuro
  • Kontaktihenkilö seuran ulkopuolelle: Teija Kivimäki
  • Jäsenrekisteri: —
  • VaPePa: Sakari Kaakinen
  • Turvallisuusvastaava: Pekka Rossi
  • Uppopallovastaava: Tapani Härö
  • Internet-palvelut: Markus Haataja ja Markku Heiskari
  • Messin kulunvalvonta: Markku Heiskari

Johtokunta 2016

  • Pasi Pentinpuro (pj) 040 5431 050 pj@…
  • Mikko Kalapuro (vpj) 040 7411 955
  • Markku Heiskari (siht) sihteeri at seura piste fi
  • Ari Isola 040 5667 808 koulutusvastaava@…
  • Teemu Tapio
  • Turo Tossavainen 050 5404945 turo alaviiva tossavainen at hotmail.com
  • Teija Kivimäki 040 5077 074 (v2016 Pasi Pentinpurolta vapautuneella paikalla)
  • Markus Riihimäki (Varajäsen) markus.riihimaki (at) oulu piste fi 050 363 0981
  • Kaarina Jormalainen (Varajäsen)

Toimihenkilöt 2016

  • Taloudenhoitaja: Kaarina Jormalainen
  • Nuorisovastaava: Jarmo Pätsi
  • Koulutusvastaava: Ari Isola
  • Laitevastaava: Mikko Kalapuro
  • Kontaktihenkilö seuran ulkopuolelle: Teija Kivimäki
  • Jäsenrekisteri: Sini Heino
  • VaPePa: Sakari Kaakinen (tieto vahvistamatta)
  • Turvallisuusvastaava: Turo Tossavainen
  • Uppopallovastaava: Tapani Härö
  • Internet-palvelut: Markus Haataja

Wanhoja johtokuntia

2015

  • Jouni Herronen (pj)
  • Pasi Pentinpuro (vpj)
  • Markku Heiskari (siht)
  • Markus Riihimäki
  • Mikko Kalapuro
  • Ari Isola
  • Turo Tossavainen
  • Teemu Tapio
  • Teija Kivimäki

2014

  • Veli-Matti Tiilikainen (pj)
  • Markku Heiskari (vpj)
  • Tomi Väisänen
  • Sini Heino
  • Markus Riihimäki
  • Samuli Kaakinen
  • Tommi Lydman

Varalla (mutta kuuluu johtokunnan vakiokalustoon)

  • Pekka Rossi (siht) 040 735 8916 pekka piste rossi at oulu ja loppuun fi
  • Turo Tossavainen

Toimihenkilöt 2014:

  • Tiedotus: Tomi Väisänen, tiedottaja@…
  • Taloudenhoitaja: Juha Vahokoski, taloudenhoitaja@…
  • Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Sini Heino, kurssi-info@… 040 507 5823
  • Nuorisovastaava (norppatoiminta): Jarmo Pätsi, nuorisovastaava@…
  • Introvastaava: Pekka Rossi, intro@…
  • WWW-sivusto + sähköpostilistan ylläpito: Markus Haataja, webmaster@…
  • Koulutusvastaava: Ari Isola, koulutusvastaava@…
  • Kalustovastaava: Turo Tossavainen
  • Kompressorivastaava: Esa Vuoppola 040 5599 095
  • Ponttoonivene: Matti Kajaus 0400 894 252
  • Tilat(Messi): Markku Heiskari, Tommi Lydman
  • Tilat(Uimahalli): tbd
  • VAPEPA: Matti Karppinen
  • Uppopallovastaava: Tapani Härö tapaniharo (at) yahoo.com 050 322 4899
  • Turvallisuusvastaava: Turo Tossavainen (kalustoturvallisuus)

2013

Varsinaiset jäsenet:Juhana Heino (puheenjohtaja), Jouni Herronen (vpj), Sini Heino, Markus Riihimäki, Markku Heiskari, Samuli Kaakinen, Tommi Lydman

Varajäsenet: Matti Kajaus, Tomi Miettunen

Toimihenkilöt: Tiedotus: Tomi Miettunen, Taloudenhoitaja: Juha Vahokoski, Jäsenrekisteri: Sini Heino, Nuorisovastaava: Viivi Majava, Introvastaava: Samuli Kaakinen, WWW+sähköposti: Markus Haataja, Koulutusvastaava: Tommi Salminen, Kompressorivastaava: Esa Vuoppola, Ponttoonivene: Matti Kajau, Tilat(Messi): Tommi Lydman, Tilat(Uimahalli): Jouni Herronen, VAPEPA: Sakari Kaakinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaavat: Henry Liukko ja Tapani Härö, Turvallisuusvastaava: Sanna Meriläinen,

2012

Varsinaiset jäsenet: Juhana Heino (puheenjohtaja), Jouni Herronen (varapuheenjohtaja), Sini Heino (sihteeri), Markus Riihimäki, Tommi Salminen, Markku Heiskari, Sanna Meriläinen

Varajäsenet: Matti Kajaus, Jarmo Pätsi

Toimihenkilöt:
Taloudenhoitaja: Kaarina Jormalainen, Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Sini Heino, Nuorisovastaava (norppatoiminta): Viivi Majava, Introvastaava: Tomi Väisänen, WWW-sivusto + sähköpostilistan ylläpito: Markus Haataja, Tiedotus: Markus Riihimäki, Koulutusvastaava: Tommi Salminen, Kalustovastaava: Mika Kärki, Kompressorivastaava: Mika Kärki, Ponttoonivene: Matti Kajaus, Tilat(Messi): Markku Heiskari, Tilat(Uimahalli): Jouni Herronen, VAPEPA: Sakari Kaakinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaava: Tomi Miettunen, Turvallisuusvastaava: Sanna Meriläinen

2011

Varsinaiset jäsenet: Jouni Herronen (puheenjohtaja), Juhana Heino (varapuheenjohtaja), Sini Heino (sihteeri), Petteri Keränen, Tommi Salminen, Matti Kajaus, Sanna Meriläinen

Varajäsenet: Kaarina Jormalainen, Markus Riihimäki

Toimihenkilöt:
Taloudenhoitaja: Kaarina Jormalainen taloudenhoitaja, Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Sini Heino, WWW-sivusto + sähköpostilistan ylläpito: Markus Haataja, Tiedotus: Markus Riihimäki, Koulutusvastaava: Tommi Salminen, Kalusto- ja kompressorivastaava: Mika Kärki, Ponttoonivene: Matti Kajaus, Tilat(Messi): Markku Heiskari, Tilat(Uimahalli): Jouni Herronen, VAPEPA: Sakari Kaakinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaava: Janni Hongell, Turvallisuusvastaava: Sanna Meriläinen

2010

Varsinaiset jäsenet:Markku Heiskari (puheenjohtaja), Jouni Herronen (varapuheenjohtaja), Sini Heino (sihteeri), Petteri Keränen, Tommi Salminen, Kaarina Jormalainen, Markus Riihimäki

Varajäsenet: Tommi Lydman, Mika Kärki

Toimihenkilöt: Taloudenhoitajat: Markku Heiskari + Kaarina Jormalainen, Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Sini Heino, Nuorisovastaava (norppatoiminta): Lauri Turkka, Introvastaava: Petteri Keränen, WWW-sivusto + sähköpostilistan ylläpito: Markus Haataja,  Tiedotus (webin+sähköpostilistan kautta): Tommi Salminen, Koulutusvastaava: Tommi Salminen,  Kalustovastaava: Mika Kärki,  Kompressorivastaava: Jarmo Pätsi, Ponttoonivene: Matti Kajaus, Tilat(Messi): Markku Heiskari, Tilat(Uimahalli): Jouni Herronen,  VAPEPA: Matti Karppinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaava: Janni Hongell

2009

Varsinaiset jäsenet: Jouni Herronen (puheenjohtaja), Markku Heiskari (varapuheenjohtaja), Petteri Keränen (sihteeri), Tommi Salminen, Pasi Lassila, Kaarina Jormalainen, Markus Riihimäki

Varajäsenet Sini Heino, Tommi Lydman

Toimihenkilöt: Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Sini Heino, Nuorisovastaava (norppatoiminta): Kari Meriläinen, WWW-sivusto + sähköpostilistan ylläpito: Markus Haataja, Tiedotus (webin+sähköpostilistan kautta): Tommi Salminen, Koulutusvastaava: Tommi Salminen, Kalustovastaava: Pasi Lassila, Kompressorivastaava: Jarmo Pätsi, Ponttoonivene: Matti Kajaus, Tilat(Messi+uimahalli): Markku Heiskari, VAPEPA: Matti Karppinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaava: Janni Hongell

2008

Varsinaiset jäsenet: Jouni Herronen (puheenjohtaja), Petteri Keränen (varapuheenjohtaja), Tommi Salminen (sihteeri), Erkki Saarela, Markku Heiskari, Pasi Lassila, Kaarina Jormalainen

Varajäsenet: Pekka Mattila, Juuso Mettälä

Toimihenkilöt: Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Sini Heino, Nuorisovastaava (norppatoiminta): Kari Meriläinen, WWW-sivusto + sähköpostilistan ylläpito: Markus Haataja, Tiedotus (webin+sähköpostilistan kautta): Tommi Salminen, Koulutusvastaava: Juuso Mettälä/Tommi Salminen, Kalustovastaava: Pasi Lassila, Kompressorivastaava: Jarmo Pätsi, Ponttoonivene: Erkki Vauhkonen, Tilat(Messi+uimahalli): Markku Heiskari, VAPEPA: Matti Karppinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaava: Janni Hongell

2007

Varsinaiset jäsenet: Jouni Herronen (puheenjohtaja), Erkki Saarela (varapuheenjohtaja), Tommi Salminen (sihteeri), Markku Heiskari, Juha Haapajärvi, Jukka Pelttari, Pasi Lassila

Varajäsenet: Pekka Mattila, Juhani Nikula

Toimihenkilöt: Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Juhani Nikula, Nuorisovastaava (norppatoiminta): Miia Vauhkonen, WWW-sivusto: Markus Haataja, Tiedotus (web+sähköpostilista): Tommi Salminen, Koulutusvastaava: Juuso Mettälä, Kalustovastaava: Pasi Lassila, Kompressorivastaava: Jarmo Pätsi, Ponttoonivene: Erkki Vauhkonen, Tilat(Messi+uimahalli): Markku Heiskari, VAPEPA: Matti Karppinen, Sukellustyövastaava: Arto Turkka, Uppopallovastaava: Janni Hongell

2006

Varsinaiset jäsenet: Kari Meriläinen (puheenjohtaja), Markku Heiskari (varapuheenjohtaja/taloudenhoitaja), Tommi Salminen (sihteeri), Juha Haapajärvi, Miia Vauhkonen, Jukka Pelttari, Pasi Lassila

Varajäsenet: Jouni Herronen, Juhani Nikula

Toimihenkilöt: Koulusvastaava: Juuso Mettälä, VAPEPA-yhteyshenkilö: Matti Karppinen, Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Juhani Nikula, Vesiposti: Päivi Kangasniemi, Kompressorivastaava: Jukka Pelttari, Nuorisovastaava (norppatoiminta): Miia Vauhkonen, WWW-sivusto: Markus Haataja, Laitteiden huolto: Tommi Salminen

2005

Varsinaiset jäsenet: Jaakko Lukkarila (puhennjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Jani Huhtamella (sihteeri), Markku Heiskari (taloudenhoitaja), Ilkka Hassinen, Tommi Salminen, Miia Vauhkonen

Varajäsenet: Jukka Juntunen, Tapani Jorma

Toimihenkilöt: Koulutus: Juuso Mettälä, Nuorisotoiminta: Miia Vauhkonen, VAPEPA: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola, Kompressorit: Jukka Pelttari, Jäsenrekisteri ja kurssille ilmoittautumiset: Juhani Nikula, Vesiposti: Päivi Kangasniemi

2004

Varsinaiset jäsenet: Markku Heiskari (puheenjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Jani Huhtamella (sihteeri), Ilkka Hassinen, Jukka Pelttari, Marjo Rusanen, Tommi Salminen

Varajäsenet: Juha Haapajärvi, Tapani Kemppainen

Toimihenkilöt: Sihteeri: Jani Huhtamella, Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja Vesiposti: Marjo Rusanen, Koulutus: Juuso Mettälä, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Tapani Kemppainen, VAPEPA: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola

2003

Varsinaiset jäsenet: Markku Heiskari (puheenjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Tiina Ervelius (sihteeri), Tapani Kemppainen, Jukka Pelttari, Marjo Rusanen, Tommi Salminen

Varajäsenet: Ilkka Hassinen, Tuula Kangas-Saarela

Toimihenkilöt: Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja Vesiposti: Marjo Rusanen, Koulutus: Juuso Mettälä, Turvallisuusasiat: Tapani Härö, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Tapani Kemppainen, VAPEPA: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola

2002

Varsinaiset jäsenet: Markku Heiskari (puheenjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Liisa Törmäkangas (sihteeri), Tiina Ervelius, Tapani Kemppainen, Juuso Mettälä, Heikki Teppo

Varajäsenet: Lauri Pirttiaho, Tuula Kangas-Saarela

Toimihenkilöt: Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja Vesiposti: Lauri Pirttiaho, Koulutus: Juuso Mettälä, Turvallisuusasiat: Tapani Härö, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Tapani Kemppainen, Kilpailutoiminta: Risto Alaluusua, Tilat ja VaPePa: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola

2001

Varsinaiset jäsenet: Markku Heiskari (puheenjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Liisa Törmäkangas (sihteeri), Tapani Kemppainen, Juuso Mettälä, Heikki Teppo, Matti Vuolteenaho

Varajäsenet: Lauri Pirttiaho, Annukka Saarenpää

Toimihenkilöt: Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja Vesiposti: Lauri Pirttiaho, Koulutus: Juuso Mettälä, Turvallisuusasiat: Tapani Härö, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Tapani Kemppainen, Kilpailutoiminta: Risto Alaluusua, Tilat ja VaPePa: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola

2000

Varsinaiset jäsenet: Markku Heiskari (puheenjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Liisa Törmäkangas (sihteeri), Tapani Kemppainen, Juuso Mettälä, Annukka Saarenpää, Matti Vuolteenaho

Varajäsenet: Lauri Pirttiaho, Heikki Teppo

Toimihenkilöt: Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja Vesiposti: Lauri Pirttiaho,  Turvallisuusasiat: Tapani Härö, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Tapani Kemppainen, Kilpailutoiminta: Risto Alaluusua, Työasiat: Jukka Mustonen, Tilat ja VaPePa: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola

1999

Varsinaiset jäsenet: Markku Heiskari (puheenjohtaja), Liisa Törmäkangas (sihteeri), Tapani Härö, Matti Karppinen, Tapani Kemppainen, Juuso Mettälä, Annukka Saarenpää

Varajäsenet: Lauri Pirttiaho, Merja Moliis

Toimihenkilöt: Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja Vesiposti: Lauri Pirttiaho, Turvallisuusasiat: Tapani Härö, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Mika Kaakinen, Kilpailutoiminta: Risto Alaluusua, Työasiat: Jukka Mustonen, Tilat ja VaPePa: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola

1998

Markku Heiskari (puheenjohtaja), Esa Vuoppola (varapuheenjohtaja), Eija Hurme (sihteeri), Kari Holappa, Tapani Härö, Matti Karppinen, Tapani Kemppainen

Varajäsenet: Matti Kajaus, Juha Haapajärvi

Toimihenkilöt: Rahat: Tapani Kemppainen, Jäsenrekisteri ja tiedotus: Lauri Pirttiaho, Turvallisuusasiat: Tapani Härö, Veneasiat: Jukka Rauman, Nuorisotoiminta: Mika Kaakinen, Kilpailutoiminta: Risto Alaluusua, Työasiat: Jukka Mustonen, Tilat ja VAPEPA: Matti Karppinen, Kalusto: Esa Vuoppola, Koulutus: Juha Haapajärvi

1995
(tiedot: toimintakertomus 1994*)

Varsinaiset jäsenet: Ilkka Kallio (puheenjohtaja), Mika Kaakinen*, Jukka Mustonen*, Esa Vuoppola*, Keijo Savela (yhdeksi vuodeksi)*

Varajäsenet: Jukka Rauman, Mika Pasma

Toimihenkilöt: Rahastonhoitaja: Jouni Kokkoniemi

1994
(tiedot: toimintakertomus 1994)

Varsinaiset jäsenet: Keijo Savela (puheenjohtaja), Paula Kokkoniemi, Markku Knuuttila, Jouni Mettovaara, Ilkka Kallio, Hannu Nikurautio, Tapani Jorma

Varajäsenet: Jukka Rauman, Esa Vuoppola

Toimihenkilöt: Rahastonhoitaja: Jouni Kokkoniemi

1993
(tiedot: toimintakertomus 1992)

Varsinaiset jäsenet: Keijo Savela (puheenjohtaja), Jouni Mettovaara, Paula Kokkoniemi, Risto Alaluusua, Arto Savela, Susanna Karppinen, Markku Knuuttila

Varajäsenet: Tapani Jorma, Jukka Rauman

Toimihenkilöt: Sihteeri: Ulla-Maija Heikkilä

1992
(tiedot: toimintakertomus 1992)

Varsinaiset jäsenet: Keijo Savela (puheenjohtaja), Jukka Toijonen, Arto Savela, Susanna Karppinen, Wence Aitola, Jouni Mettovaara, Risto Alaluusua

Varajäsenet: Esa Vuoppola, Juha Haapajärvi

Toimihenkilöt: Rahastonhoitaja: Sakari Pekkala & Jouni Kokkoniemi

[Vanhoja johtokuntia selvitellessä kannattaa huomata, että alkuaikoina on toimintakertomusten mukaan saatettu joinakin vuosina valita (PJ:n lisäksi) enemmän tai vähemmän kuin 3 varsinaista uutta jäsentä ja sihteeri on ilmeisesti valittu usein johtokunnan ulkopuolelta. Myös varajäseniä on joskus siirtynyt estyneiden varsinaisten jäsenten tilalle.]

1989
(tiedot: toimintakertomus 1988*, Vesiposti 3/1989**)

Varsinaiset jäsenet: Oili Moilanen (puheenjohtaja), Aulikki Luukinen/Jukka Toijonen(toukokuusta lähtien)** (sihteeri), Hannu Nikurautio*, Jukka Toijonen*, Arto Savela*, Pentti Hietaharju, Keijo Savela, Kari Seppänen

Varajäsenet (3kpl): Jukka Kauppila, Ahti Manninen, Juha Leviäkangas

Toimihenkilöt: Tiedottaja: Mervi Valta, VaPePa-yhteyshenkilö: Juha Leviäkangas, Raha-asiat: Aulikki Luukinen**

1988
(tiedot: toimintakertomus 1987* & 1988)

Varsinaiset jäsenet: Oili Moilanen (puheenjohtaja), Aulikki Luukinen (sihteeri), Juha Leviäkangas, Kyösti Rautio, Arto Savela, Pentti Hietaharju*, Keijo Savela*, Kari Seppänen*

Varajäsenet (poikkeuksellisesti 3kpl, TK87): Risto Mäklin, Jukka Sahakari, Pekka Sirviö

Toimihenkilöt: Tiedottaja: Birgitta Laakso

1987
(tiedot: toimintakertomus 1987)

Varsinaiset jäsenet: Jorma Pekkala (puheenjohtaja), Aulikki Luukinen (sihteeri), Juha Leviäkangas, Hannu Nikurautio, Kyösti Rautio, Arto Savela, Keijo Savela, Tuomo Tervo

Varajäsen: Pekka Sirviö

Toimihenkilöt: Tiedottaja: Oili Moilanen

1986
(toimintakertomus 1985* ja Oulun Vesimiehet 10 vuotta)

Varsinaiset jäsenet: Visa Vilkuna[TK85] tai Mauri Petäjä[OVM10v] (puheenjohtaja), Aulikki Luukinen (sihteeri), Hannu Orell, Tapio Pesola, Stanislav Statchevich, Hannu Nikurautio*, Mauri Petäjä*, Keijo Savela*, Tuomo Tervo*

Varajäsenet: Kyösti Rautio, Maarit Vaarala

Toimihenkilöt: Kompressori: Visa Vilkuna, Perämoottori: Jukka Holm, Kamera: Pekka Haataja, Kumivene: Matti Karppinen, Victoria: Mauri Petäjä, Pekka Haataja

1985
(tiedot: toimintakertomus 1984*, Vesiposti 7/84**, toimintakertomus 1985)

Varsinaiset jäsenet: Visa Vilkuna (puheenjohtaja), Hannu Orell*, Jaana Puhakka/Reijo Liedes (sihteeri) Pekka Haataja*, Tapio Pesola*, Stanislav Statchevich*, Jouni Manninen

Varajäsenet: Reijo Liedes, Mauri Petäjä (kauden aikana Jaana Puhakan tilalle sihteeriksi Reijo Liedes ja Tapio Pesolan muutettua pois, tilalle Mauri Petäjä)

Toimihenkilöt: Rahastonhoitaja: Sakari Pekkala**

1984
(tiedot: toimintakertomus 1984)

Sakari Pekkala (puheenjohtaja), Jaana Puhakka (sihteeri), Jukka Mylly, Jouni Manninen, Lauri Lahdenperä, Ahti Laakso, Visa Vilkuna (rahastonhoitaja)

[1977-1987 tiedot: Oulun Vesimiehet 10 vuotta. Tällä välillä joku puheenjohtajista on ilmeisesti istunut kaksi kautta, mutta tarkempi tieto tästä on vaipunut historian hämärään. Joillakin 1978-1983 puheenjohtajista saattaa siis istuntokausi olla oikeasti vuotta myöhemmin kuin mitä tähän on merkitty.]

1983

, Jaana Puhakka (sihteeri), …

1982

Juha Manninen (puheenjohtaja), Heidi Niskala (sihteeri), …

1981

Hannu Orell (puheenjohtaja), Helena Tervo (sihteeri), …

1980

Kalevi Mähönen (puheenjohtaja), Helena Tervo (sihteeri), …

1979

Tuomo Tervo (puheenjohtaja), Helena Tervo (sihteeri), …

1978

Timo Kosonen (puheenjohtaja), Helena Tervo (sihteeri), …

1977

Paavo Karppinen (puheenjohtaja), Helena Tervo (sihteeri), …

Tästä linkistä löytyy vanhoja toimintakertomuksia ynnämuita historiallisia papereita.

Kommentointi on suljettu.